Bazy

Rajd Arsenał


Baza S1 - „Liceum Kolumbów”

Szczep 23 WDHIZ "Pomarańczarnia"


II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego, ul. Myśliwiecka 6

Komendantka bazy: phm. Aleksandra Wierzbicka

O Bazie i Obrzędowości:

Jeśli mielibyśmy znaleźć na mapie Warszawy miejsca, w którym rodziły się marzenia i plany bohaterów Rajdu Arsenał, to bez wątpienia jednym z nich była szkoła im. Stefana Batorego, do której uczęszczali. To w jej murach Alek, Rudy i Zośka myśleli o Pojutrze. Zapraszamy do wejścia w klimat tego historycznego miejsca, poczucia otaczającej atmosfery wyjątkowości, otwarcia się na nowe wyzwania i doznania. Nasza baza będzie dawała możliwość retrospektywnej wizji tamtych czasów. Jako uczestnicy staniecie się na dwie doby uczniami i współtwórcami tej wyjątkowej szkoły. Serwus!

Komenda bazy:

 phm.Aleksandra Wierzbicka
Rajd Arsenał

Baza S2 - „Wehikuł Czasu”

Szczep 53 WDHiZ im. gen. Józefa Zachariasza Bema


Liceum Ogólnokształcące nr XXI im. H. Kołłątaja, ul. Grójecka 93

Komendantka bazy: pwd. Angelique Pirttinen

O Bazie i Obrzędowości:

Na 3 dni zwyczajne liceum w Warszawie staje się jednym wielkim, harcerskim wehikułem czasu. Podróżując w czasie harcerze odkrywają tajemnice i skryte marzenia ówczesnych Polaków. Czy w czasie wojny marzyło się tak jak teraz? Czy realizacja marzeń była tak łatwa, bądź tak trudna, jak obecnie? Czym dla ludzi 10, 50, 70 lat temu było Jutro a czym Pojutrze.

Komenda bazy:

pwd. Angelique Pirttinen
Rajd Arsenał

Baza S3 - „Dziś jest Wczorajszym Jutrem”

Szczep 155 i 201 WDHiZ im. Aleksandra Kamińskiego "Kamyka"


Szkoła Podstawowa nr 98 im. Lucy Maud Montgomery, ul. Grottgera 22

Komendantka bazy: phm. Angelika Bałazy

O Bazie i Obrzędowości:

Konsekwencje naszego wczoraj widzimy dziś, a nasze dokonania tu i teraz mają wpływ na to, co będzie jutro. Czy wszystkie nasze decyzje wpływają na realia, w których będą żyć kolejne pokolenia? Jaką moc ma głos pojedynczego człowieka? Sprawdźmy.

Komenda bazy:

phm. Angelika Bałazy
Rajd Arsenał

Baza S4 - „Sztab Kryzysowy”

Szczep 208 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Batalionu „PARASOL”


Szkoła Montessori im. św Urszuli Ledóchowskiej, ul. Czerniakowska 128

Komendant bazy: pwd. Marcel Świerkocki

O Bazie i Obrzędowości:

Na naszej bazie przeniesiemy się do czasów, gdzie superbohaterowie przygotowują się do walki przeciwko ostatniemu superzłoczyńcy - Doktorowi Ołz. Doktor ten, wraz z bandą swoich popleczników, terroryzuje świat już od dziesięcioleci, a zdziesiątkowane siły dobra nie były w stanie sobie z nim poradzić. Do czasu.
Już niebawem spotkamy się, by wspólnie stawić czoło siłom ciemności. Jednakże, żeby pokonać kogoś tak potężnego jak Doktor Ołz superbohaterowie będą musieli wykazać się nadludzkimi umiejętnościami - czy podołają?
W czasie rajdu, na bazie uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w grze po zabytkowym parku, wygrać z siłami ciemności, a zwłaszcza oddać się refleksji nad przyczynami zła we współczesnym świecie. Wspólnie zastanowimy się co zagraża naszej społeczności lokalnej i globalnej, a także jakie są zadania bohaterów w dzisiejszym świecie i jak najlepiej wykorzystać supermoce, które każdy z nas przecież posiada.

Komenda bazy:

pwd. Marcel Świerkocki
Rajd Arsenał

Baza S5 - „Dzień dobry, cześć i czołem”

Szczep 413 WDHiZ im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro"


Szkoła Podstawowa nr 261 im. S. Kostki Potockiego, ul. Wiertnicza 26

Komendantka bazy: pwd. Magda Urbańska

O Bazie i Obrzędowości:

Chcecie cofnąć się w czasie do lat 60., 80. XX wieku i odkryć na nowo przełom technologiczny i rozwój kulturowy? Chcecie przejechać się Fiatem 126p i przeżyć prawdziwy czar wyimaginowanego PRLu, bez żelaznej kurtyny i reżimu? Chcecie zobaczyć, jak mogłyby wyglądać idealne czasy powojenne, o których marzyli Alek, Rudy i Zośka? To wszystko znajdziecie u nas na bazie “Dzień dobry, cześć i czołem”!, która swoją nazwę wzięła oczywiście z kultowego filmu i wizytówki PRLu, czyli “Misia”.

Komenda bazy:

pwd. Magda Urbańska
Rajd Arsenał

Baza W1 - „Unia Międzyplanetarna”

Szczep 40 WDHiZ im. Mieczysława Bema


Szkoła Podstawowa nr 339, ul. Świętego Bonifacego 10

Komendant bazy: pwd. Wojtek Skrzypek

O Bazie i Obrzędowości:

Słyszeliście o idei "Pojutrza"? Z naszej stacji kosmicznej widać planetę Ziemię z 1942 roku. Jesteśmy bezpośrednimi świadkami działań Szarych Szeregów. Natchnieni ich pomysłami, pragniemy przekuć "Pojutrze" na grunt międzyplanetarny. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy, dlatego zapraszamy Was na pierwsze posiedzenie Unii Międzyplanetarnej.

Rajd Arsenał

Baza W2 - „Zjazd Firmy”

Szczep 69 WDHiZ im. Bohaterów Monte Cassino


Szkoła Podstawowa nr 85, ul. Narbutta 14

Komendantka bazy: Ola Jarkiewicz

O Bazie i Obrzędowości:

Baza arsenałowa zamieni się w siedzibę ogólnopolskiej korporacji, w której dyrekcją będzie komenda bazy, przedstawicielami oddziałów z całej Polski - patrole. Patrolowi będą kierownikami oddziałów a ich zadaniem będzie zrealizować projekt na najwyższym poziomie. Uczestnicy będą brali udział w konferencjach, szkoleniach, patrolowych będziemy zapraszać wieczorami na spotkanie zarządu.

Komenda bazy:

Ola Jarkiewicz
Rajd Arsenał

Baza W3 - „Miasto”

Szczep 154 WDHiZ im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego


Szkoła Podstawowa nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, ul. Mandarynki 1

Komendantka bazy: pwd. Magda Kalińska

O Bazie i Obrzędowości:

Z naszego miasta zostały tylko ruiny - tu potrzeba kreatywnej, zgranej i pracowitej ekipy budowlanej! Jeżeli chcecie zmierzyć się z tym wyzwaniem, dokładnie zaplanować idealne miejsce do życia, ubrudzić się przy odbudowie, połamać głowy nad problemami i miejskimi kryzysami, to ta baza jest właśnie dla Was! Zbudujmy Razem Wymarzone Pojutrze!

Rajd Arsenał

Baza W4 - „Szczyt Państw Nowej Generacji”

307 Szczep WDHiZ im. Pułku AK "Baszta"


Szkoła Podstawowa nr 190 im. Orła Białego, ul. Zwierzyniecka 10

Komendant bazy: Mikołaj Witkowski

O Bazie i Obrzędowości:

Informacje z ostatniej chwili. Jak donosi nasz reporter, seledynowa rewolucja po trzech dniach zmagań dobiegła końca. Świat odetchnął z ulgą, wszystko bowiem wskazuje na to, że sytuacja polityczna w tej części globu zaczęła się właśnie stabilizować. Zgodnie z postulatami seledynistów, powołane zostały do życia zupełnie nowe państwa. Ich przywódcy zdecydowali, że niezwłocznie, to znaczy 23 marca, spotkają się na szczyt, którego celem, jak zdradzają, jest ugruntowanie bytu państwowego nowych tworów – poprzez wykształcenie podstaw ustrojowych, gospodarczych i innych. Nieoficjalnie mówi się jednak, że najważniejszą kwestią omawianą podczas trzydniowego spotkania będzie budowa podwalin pod współpracę międzynarodową kształtującego się na naszych oczach bloku. Jeżeli to prawda, możemy się spodziewać, że zebrani omawiać będą w kuluarach – na bankietach, podczas gier towarzyskich, a kto wie czy nie drobnych flirtów – plany sojuszów wiążących tak poszczególne państwa, jak i całość w silną grupę, która już teraz przyjęła oficjalną nazwę Państw Nowej Generacji (New Generation States – NGS).
Będziemy dla Państwa śledzić przebieg rozmów, poszukiwać intryg i odpowiadać na narastające w głowach całego świata pytania: co dalej?, czy układ ten się utrzyma?, jaki będzie kolejny ruch seledynistów? Zostańcie Państwo z nami, a tymczasem przenosimy się w inny rejon świata, gdzie właśnie odkryto zamarznięty pieczony udziec mamuta…

Komenda bazy:

Mikołaj Witkowski